تبلیغات
مطالب وبلاگی - با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید

با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید

دوشنبه 29 خرداد 1396 03:45 ق.ظ

 

با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید • عرش بلاگ

 • با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید • عرش بلاگ

  1497822262 376 با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید

  سویا گیاهی سرشار از خاصیت و فواید برای دردسرات جسمی می باشد. یکی از خوراکی های که برای مبارزه با سرطان از آن نامبرده می شود، سویا اســت. با اســتفاده از سویا می توانید از ایجاد سرطان پروستات جلوگیری کنید و همچنین در کاهش دردسرات قلبی – عروقی و دردسرات یائسگی بسیار تاثیر گذار اســت. در این مقاله قصد داریم راه های درمان دردسرات جسمی با اســتفاده از سویا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

  سویا گیاهی اســت علفی و یک‌ســاله به ارتفاع تا یک متر با ساقه‌هایی پوشیده از تارهای سفید و برگ‌هایی که به طور متناوب روی ساقه قرار گرفـــــته‌اند و هر برگ از برگچه بزرگ به طول تا ۱۲ سانتی‌متر و عرض تا ۸ سانتی‌متر تشکیل می‌شود.

  ۲- دانه‌های سویا دارای روغنی به رنگ زرد مایل به قرمز اســت و طعم و بوی مخصوصی دارد و مطبوع نیست.

  ۳- این روغن در حرارت‌های پایین (حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه) جامد می‌شود.

  ۴- سویا برای سلامتی مفید و در درمان سرطان و بهبود دردسرات قلبی و روده‌ای و رفع علائم یائسگی مؤثر اســت. همچنین یک منبع حیاتی تغذیه به شمار می‌آید.

  ۵- تاکنون بیش از هفت هزار مطلب در مورد اثرات فارماکولوژی سویا به چاپ رسیده که حیاتی‌ترین آن‌ها درباره اثرات ضدسرطانی، جلوگیری از دردسرات یائسگی، جلوگیری از پوکی اســتخوان، جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و دردسرات روده‌ای-معده‌ای اســت.

  ۶- یکی از غذاهای خوبی که خاصیت ضدسرطان دارد، سویا اســت که علت آن را بیشتر وجود جنیستئین و دائیدزئین می‌دانند.زنان با مصرف سویا که حاوی مقادیر کمی ترکیبات مشابه اســتروژن اســت، میزان اســتروژن خون‌شان پایین می‌آید و به این ترتیب خطر ابتلا به سرطان نیز در آن‌ها کاهش می‌یابد؛ چرا که اســتروژن زیاد باعث سرطان می‌شود.

   2 با سویا دردسرات جسمی را درمان کنید

  ۷- همچنین ثابت شده که سویا طول زمان قاعدگی را افزایش و در نتیجه دفعات آن را کاهش می‌دهد و میزان کمتری اســتروژن در بدن ترشح شده و از سرطان جلوگیری می‌شود. درواقع می‌توان گفت که در ابتدای هر قاعدگی میزان اســتروژن افزایش می‌یابدو تکرار زیاد این مسئله ممکن اســت منجر به ایجاد سرطان پستان می‌شود. زمان قاعدگی در زنان آسیایی دوتا سه روز بیشتر از زنان غربی اســت و همین مسأله باعث شده تا سرطان پستان در انگلستان ۲۰ نسبت ولی در ژاپن ۵ نسبت باشد. احتمال کاهش این آمار در آسیا ممکن اســت مربوط به تفاوت میزان مصرف سویا در شرق و غرب باشد.

  ۸- یک گزارش نشان داده اســت که سویا می‌تواند طول زمان قاعدگی را بین ۱ تا ۵ روز طولانی‌تر کند.

  ۹- پژوهش دیگری نشان داده اســتکه مصرف سویا در مردان باعث کاهش سرطان پروستات می‌گردد.

  ۱۰- مردان آسیایی اکثرا غذاهای کم‌چرب با فیبر زیاد، مانند سویا مصرف می‌کنند و در مقایسه با مردان اروپایی و آمریکای شمالی کمتر دچار سرطان پروستات می‌شوند.

  ۱۱- سویا می‌تواند تا حدی دردسرات یائسگی را کاهش دهد. مطالعات نشان داده اســت که مصرف روزانه ۴۵ گرم سویا می‌تواند گُرگرفـــــتگی و عوارض بعدی مانند پوکی اســتخوان را تا ۴۵ نسبت کاهش دهد (این کاهش در قبال کاهش ۳۰ نسبتی داروها اســت). مکانیسم این اثر احتمالا مربوط به ایزوفلاون‌های سویا می‌باشد.

  ۱۲- افزایش مصرف سویا در آسیا با کاهش دردسرات قلبی-عروقی ارتباط دارد.پژوهش‌ها نشان می‌دهد، افرادی که در رژیم آن‌ها سویا وجود دارد یا گیاه‌خواران که در رژیم آن‌ها سویا مصرف می‌شود، چربی و کلسترول خون مناسبی دارند. فیبرهای سویا می‌تواند از یبوست جلوگیری کرده و بسیاری از دردسرات روده‌ای-معده‌ای را درمان کند.

  ۱۳- مصرف خوراکی سویا ایجاد سمیت نمی‌کند و در بسیاری از غذاهای کودکان اســتفاده می‌شود.

  ۱۴- فقط در موارد بسیار معدود ممکن اســت بعضی افراد نسبت به آن حساسیت داشته باشند که مطالعه بیشتر را در ارتباط با مصرف کودکان می‌طلبد.

  منبع: روزنه آنلاین

  ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت توما خواندید
  بخش پزشکی مجله توما مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند


برچسب ها: با ، سویا ، دردسرات ، جسمی ، را ، درمان ، کنید ،